Национални дан књиге 2021.

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара, Друштво школских библиотекара Србије позвало је све школске библиотекаре да се укључе у акцију „Читајмо гласно“ како би се четврти пут обележио овај датум.
Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика и културе читања, повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом, повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности, као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.
Акцији се придружила и наша школа. Овога пута смо због епидемиолошке ситуације овај датум обележили скромније у школском дворишту, окружени нетакнутом природом.
Акција је покренута у циљу истицања важности читања, а под слоганом ,,Књиге су мостови који повезују људе“. Ученици наше школе читали су стихове својих омиљених песника и тако постали део ове акције. 📚📖🖊️

Последице неправилне исхране

Унапређивање међупредметне компетенције „Одговоран однос према здрављу“ на часу биологије – Последице неправилне исхране.